Παρασκευή, 7 Ιουνίου 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ Β΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2019

ΙΟΥΛΙΟΣ 2019
 
 
2-10/7/2019
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ – ΠΡΑΓΑ – ΒΙΕΝΝΗ - ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ 

9 ΗΜΕΡΗ ΟΔΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ
ΚΑΡΛΟΒΥ ΒΑΡΥ – ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΑ ΣΤΟΝ ΜΟΛΔΑΒΑ
ΠΑΡΑΔΟΥΝΑΒΙΑ ΧΩΡΙΑ – ΚΟΙΛΑΔΑ ΔΟΥΝΑΒΗ – ΔΡΕΣΔΗ
(αναλυτικό πρόγραμμα στο γραφείο)

ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 5,6/7/2019: ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ (παράσταση)-ΝΑΥΠΛΙΟ-ΜΥΚΗΝΕΣ- πολιτιστική
Αρχηγός: Γεωργία Χαραλαμπίδου

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/7/2019: ΝΗΣΙ ΤΡΙΚΕΡΩΝ-πεζοπορική, μπάνιο
Μετακίνηση με λεωφορείο στον Αλογόπορο, από κει με θαλάσσιο ταξί στο νησί, περιήγηση του νησιού, επίσκεψη στο μοναστήρι της Ευαγγελίστριας
Αρχηγός: Κατερίνα Κωστοπούλου

ΣΑΒ.- ΚΥΡΙΑΚΗ 20-21/7/2019: ΕΛΙΚΩΝΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑ, 79η Π.Ο.Σ. (Πανελλήνια Ορειβατική Συνάντηση)
Μεγάλη Λούτσα υψ. 1.553 μ., (θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Στέφανος Στεφόπουλος

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/7/2019: Παύλιανη Φθιώτιδας-ΟΙΤΗ-πεζοπορική
Παραποτάμια πεζοπορία μέσα σε δάσος, στο μονοπάτι του άγνωστου καλλιτέχνη και στο Πάρκο αναψυχής, επίσκεψη στο Μουσείο υδροκίνησης.
Ω.Π.: 4.00 και 2.00    ~  Β.Δ. 1/5
Αρχηγός: Στέφανος Στεφόπουλος

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ 2019

  ΚΥΡΙΑΚΗ 4/8/2019: ΧΑΝΙΑ-ΜΑΚΡΥΡΡΑΧΗ-πεζοπορία-canyoning-rapel
Ω.Π.: 5.00    ~  Β.Δ. 2/5
Αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

ΣΑΒ.-ΠΕΜΠΤΗ 10-15/8/2019: ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, BANSKO-λίμνες PIRIN, λίμνη DOSPAT- BATAK-ΦΙΛΙΠΠΟΥΠΟΛΗ
Ορεινή πεζοπορία στις λίμνες Πιρίν του Μπάνσκο, ήπιες πεζοπορίες στις λίμνες DospatBatak, μέσα σε ελατοδάση, σε υψόμετρο 1500μ. (είναι η συνέχεια του δάσους Ελατιάς της οροσειράς της Ροδόπης στη μεριά της Βουλγαρίας ) και ξενάγηση στη Φιλιππούπολη.
Αρχηγός: Γεωργία Χαραλαμπίδου

  ΚΥΡΙΑΚΗ 18/8/19: ΠΗΛΙΟ- Χάνια καταφύγιο ΠΑΝ-Γαλανόρεμα-πύργος ΟΤΕ-καταφύγιο ΠΑΝ Βόλου- πεζοπορία, ποτάμια διάσχιση
Ω.Π.: 3,30    ~  Β.Δ. 2/5
Αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

     ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 24-25/8/2019: ΠΙΝΔΟΣ-ΒΩΒΟΥΣΑ, ανάβαση στη Φλέγγα,  Αρκουδόρεμα  , διαμονή στη Βωβούσα (θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Α) Βωβούσα-Διπόταμα Ω.Π.: 3,00
Β) Βωβούσα-Λίμνη Αώου Ω.Π.: 5,00
Γ) Βωβούσα-λίμνες Φλέγκα Ω.Π.: 9,00
Αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ 2019

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/9/2019: ΟΛΥΜΠΟΣ (δύο πορείες)
Α): Δίον- φαράγγι και καταρράκτες Ορλιά- καταφύγιο Κορομηλιά
Ω.Π.: 6.00  ~ Β.Δ.: 2/5
Β): Αγ. Απόστολοι- Αγ. Κόρη- βρύση Τζιουβάλι
Ω.Π.: 3.00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Δήμος Πατσιαλίδης, Κατερίνα Κωστοπούλου

Σαβ.-Κυρ. 7-8/9/2019-ορειβατική
ΧΕΛΙΔΟΝΑ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
Μικρό Χωριό-Κόψη Αηλιάδων-Χελιδόνα-Μ.Χωριό
Ω.Π:8 ~Β.Δ: 3/ 5   
αρχηγός :Στέφανος Στεφόπουλος
ΣΑΒ.-ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,,7-13/9/2019:ΠΑΤΜΟΣ-ΛΕΙΨΟΙ-πεζοπορική, περιηγητική
Γνωριμία με το νησί της Αποκάλυψης και με τους Λειψούς και τα γειτονικά νησάκια (θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Γεωργία Χαραλαμπίδου

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/9/2019: Ν.ΠΗΛΙΟ- Αργαλαστή-Μετόχι-Λαύκος-Πλατανιάς, πεζοπορική-μπάνιο (δύο πορείες)
Ω.Π.: 5.00 και 3.00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

Σαβ.-Κυρ. 21-22/9/19-ορειβατική
ΒΑΡΔΟΥΣΙΑ ΦΩΚΙΔΑΣ
Κονιάκος-Κοράκια- Όρνιο-Κοκκινιάς-Ασανσέρ-Αθ.Διάκος
Διανυκτέρευση σε σχολείο, Ω.Π:11~ Β.Δ: 4/5
Αρχηγός: Δημήτρης Κάρλος
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9/2019: ΓΡΕΒΕΝΑ-ΑΛΙΑΚΜΟΝΑΣ-rafting
(θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Γιώργος Χαλάτσης

ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 28-29/9/2019: 8η Θ.Ο.Σ ( Θεσσαλική Ορειβατική Συνάντηση)
(θα γίνει στο Ν. Καρδίτσας-θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2019

ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 5-6/10/2019: ΒΟΪΟ ΚΟΖΑΝΗΣ-ορεινή πεζοπορία
Πεντάλοφος- κορυφή Πρ. Ηλίας- Πολυκάστανο (διάσχιση)
Ω.Π.: 6.00  ~ Β.Δ.: 2/5
Διαμονή σε σκηνές ή σε ξενώνα
Αρχηγός: Στέφανος Στεφόπουλος

Κυριακή 6/10/19-ορειβατική
ΧΑΤΖΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Μεσοχώρα-Κόψη Χατζή-Μεσοχώρα
Ω.Π:8 ~Β.Δ: 4/ 5 
       αρχηγός: Χρήστος Βασιλείου
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10/2019: ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙ ΛΑΡΙΣΑΣ-πεζοπορική
ΕΛΑΦΟΣ- ΣΚΛΗΘΡΟ
Ω.Π.: 5.00  ~ Β.Δ.: 2/5
Αρχηγός: Δήμος Πατσιαλίδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10/2019: ΠΙΕΡΙΑ- ορεινή πεζοπορία
Α): Άνω Μηλιά- μοναχό νερό-κορυφή Χτένι-Άνω Μηλιά
Ω.Π.: 6.00  ~ Β.Δ.: 2/5
Β):  Άνω Μηλιά- μοναχό νερό- Άνω Μηλιά
Ω.Π.: 4.00  ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Δήμος Πατσιαλίδης, Τασούλα Πουτουρούδη

Σαβ.-Κυρ. 20/10/19-ορειβατική
ΑΥΓΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Νεραϊδοχώρι-Μαρόσα-Αυγό-Δροσοχώρι
Ω.Π: 10 ~  Β.Δ: 4/5 
αρχηγός : Ευριπίδης Βλάχος
ΣΑΒ.-ΚΥΡ.-ΔΕΥΤΕΡΑ 26, 27 28/10/2019: ΧΕΛΜΟΣ-ΦΑΡΑΓΓΙ ΒΟΥΡΑΪΚΟΥ-ΣΠΗΛΑΙΟ ΛΙΜΝΩΝ, πεζοπορική-περιηγητική (θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Διάσχιση του Βουραϊκού από Μ.Σπήλαιο-Διακοφτό, ανάβαση στο Χελμό-κορ. Νεραϊδοράχη , ξεναγήσεις Καλάβρυτα, Μ. Σπήλαιο-Ι.Μ. Αγ. Λαύρας.
Αρχηγοί: Δήμος Πατσιαλίδης, Τασούλα Πουτουρούδη

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2019

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11/2019: Κ. ΟΛΥΜΠΟΣ, Π.Πόροι-Κρανιά-πεζοπορική
Ω.Π.: 5.00  ~  Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Κατερίνα Κωστοπούλου

Σαβ.-Κυρ. 2-3/11/19- ορειβατική

ΜΠΕΛΕΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Άνω Πορόια-Καρτάλι-Άνω Πορόια
Ω.Π: 9  ~   Β.Δ:3/5   
αρχηγός: Ζήνων Λουλούδης

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11/2019: ΚΙΣΣΑΒΟΣ-ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ
Α) : Τέμπη-Αμπελάκια-διάσχιση
Ω.Π.: 5.00  ~  Β.Δ.: 2/5
Β): Αμπελάκια-Πρ. Ηλίας-Αμπελάκια
Ω.Π.: 3.00  ~  Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11/2019: Ξενάγηση στα Παλιά του Βόλου
Ώρα 15.00
Αρχηγός: Κατερίνα Κωστοπούλου

Κυριακή  17/11/19- ορειβατική
ΑΓΡΑΦΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Σάικα-Β.Κόψη Σβόνης-Πουλί-Παπαδημήτρης
Ω.Π: 9  ~  Β.Δ:4/5
αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου
ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 16-17/11/2019: ΠΑΪΚΟ- ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ- ΠΕΛΛΑ-ΛΙΜΝΗ ΣΚΡΑ
Ήπιες πεζοπορίες στο Πάικο-Αρχ. Πέλλα, διαμονή Γιαννιτσά
(θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11/2019: ΠΗΛΙΟ, Κοινή Θεσσαλική Πορεία
Α) Αηδονοφωλιές-Πορταριά- Μακρινίτσα (νέο μονοπάτι)-Αηδονοφωλιές
Ω.Π.: 6.00  ~ Β.Δ.: 2/5


ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12/2019: ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ-ΦΑΝΑΡΙ-πολιτιστική
Επίσκεψη στο Αρχ. Μουσείο Καρδίτσας, Λαογραφικό, Ναό Απόλλωνα στη Μητρόπολη Καρδίτσας και Κάστρο Φαναρίου
Αρχηγός: Γεωργία Χαραλαμπίδου

Κυριακή 1/12/19-ορειβατική

ΟΘΡΥΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Τσατάλι- -Πήλιουρας- Γκιούζι-Γερακοβούνι -Τσατάλι
Ω.Π:9  ~  Β.Δ: 3/5 
αρχηγός: Αγαθή Λαμπροθανάση
ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 6,7,8/12/2019: ΑΘΗΝΑ-ΥΜΗΤΤΟΣ- ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΒΡΑΥΡΩΝΑ-πεζοπορική, πολιτιστική
(Επίσκεψη στον Αρχ. Χώρο της Ελευσίνας, Αρχ. Χώρο Βραυρώνας, πεζοπορία στον Υμηττό, επίσκεψη στις Μονές του Υμηττού, θέατρο, εκθέσεις)
Αρχηγός: Γεωργία Χαραλαμπίδου

ΤΕΤΑΡΤΗ 11/12/2019: Ξενάγηση στα Παλιά του Βόλου
Ώρα 15.00
Αρχηγός: Κατερίνα Κωστοπούλου

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2019: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ- ορεινή πεζοπορία
Αγόριανη-Πολύδροσο
Ω.Π.: 5.00  ~  Β.Δ.: 2/5
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

Κυριακή 15/12/19- ορειβατική
ΟΛΥΜΠΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Κοκκινοπηλός-Κόψη Άνθιμου-Κίτρος-Κοκκινοπηλός
Ω.Π:8   ~   Β.Δ: 2/ 5 
αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου















Παρασκευή, 11 Ιανουαρίου 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2019

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α΄ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2019

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 2019

• ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡ.-ΔΕΥΤΕΡΑ: 4-5-6-7/1/2018: ΔΡΑΜΑ-ΚΑΒΑΛΑ
(δρώμενα των Θεοφανείων στα χωριά της Δράμας, ξεναγήσεις σε σπήλαιο Μααρά- Φιλίππους- πόλη Καβάλας και Δράμας)
Αρχηγός: Γ. Χαραλαμπίδου


• ΚΥΡΙΑΚΗ 6/1/2019: ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΗΛΙΟ-πεζοπορική
Άγ. Ονούφριος-Κουκουράβα-Μακρινίτσα(εκκλησιασμός)- Άγ. Ονούφριος
Ω.Π: 4,00 ~ Β.Δ: 2/5
αρχηγός : Γιάννης Προκοπίου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019: Τείχη Αρχαίας Δημητριάδος-πεζοπορική, πολιτιστική
Ω. Π. : 3,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: : Άννα Μαναβέλλα

• ΚΥΡΙΑΚΗ 13/1/2019:-ορειβατική
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
Φτερόλακκα-Γεροντόβραχος-Λιάκουρα-Φτερόλακκα
Ω.Π: 7~Β.Δ: 4/5 ~
αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 20/1/2019: Κοπή πίτας στο “tennis club” στον Άνω Βόλο, το μεσημέρι ώρα 12.00 και στη συνέχεια συνεστίαση των μελών και των φίλων.
Πεζοπορίες 2, 3 και 4 ωρών με αφετηρία τις Αηδονοφωλιές και κατάληξη στο Τένις Κλαμπ.

• ΤΕΤΑΡΤΗ 23/1/2019: Ξενάγηση στα Παλαιά Βόλου
Συγκέντρωση ώρα 3.30 στη Βιολογική Αγορά
Αρχηγός: Κατ. Κωστοπούλου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1/2019: Κάπουρνα-Κ.Κερασιά-Βραχογραφίες-Κάπουρνα-πεζοπορική ,(και για οικογένειες και παιδιά, αναχώρηση 10.00 η ώρα)
Ω. Π. : 4,00 ή 2,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Δήμος Πατσιαλίδης

• ΚΥΡΙΑΚΗ 27/1/2019:-ορειβατική
ΟΙΤΗ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
Καστανιά-Λιβαδιές-Γρεβενό-Καστανιά
Ω.Π: 8~Β.Δ: 3/5
αρχηγός : Ευριπίδης Βλάχος


ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019


• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 2-3/2/2019: ΧΑΝΙΑ ΠΗΛΙΟΥ- ορειβατική
Μακρινίτσα-Χάνια-Πορταριά
Διαμονή στο καταφύγιο, εκμάθηση τεχνικών στο χιόνι
Ω.Π:7 ~ Β.Δ: 2/ 5
αρχηγός: Στέφανος Στεφόπουλος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 3/2/2019: ΠΕΔΙΝΗ ΜΑΓΝΗΣΙΑ-πεζοπορική-πολιτιστική
ΣΕΣΚΛΟ-ΚΑΝΤΗΡΑΓΑΣ και επίσκεψη-ξενάγηση στους αρχ. Χώρους Διμηνίου-Σέσκλου
Ω. Π. : 3,30 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 9-10/2/2019: ΑΘΗΝΑ- ΥΜΗΤΤΟΣ-πεζοπορική, πολιτιστική
Επίσκεψη σε Μουσεία, έκθεση Ντα Βίντσι, πεζοπορία στον Υμηττό
(θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγοί: Γ. Χαραλαμπίδου-Δ. Πατσιαλίδης

• ΚΥΡΙΑΚΗ 10/2/2019: ΦΛΙΤΖΑΝΙ ΑΓΡΑΦΩΝ- ορειβατική
Καροπλέσι-Φλιτζάνι-Καροπλέσι
Ω.Π:10 ~ Β.Δ: 4/5
αρχηγός: Δημήτρης Κάρλος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2/2019: ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΠΥΡΓΟΣ ΙΘΩΜΗΣ- ΦΑΝΑΡΙ- πεζοπορική, πολιτιστική. Μικρή πεζοπορία Κανάλια-πύργος Ιθώμης, ξεναγήσεις σε Κανάλια και κάστρο Φαναρίου
Αρχηγός: Κ. Κωστοπούλου

• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 23-24/2/2019: ΞΗΡΟΒΟΥΝΙ-ΔΙΡΦΥΣ ΕΥΒΟΙΑΣ—ορειβατική
Σαββατο: Στενή-Ξηροβούνι
Κυριακή: Λειρί-κορυφή Δέλφι-Λειρί
Ω.Π: 9 ~ Β.Δ: 4/5 ~ διαμονή στο καταφύγιο
αρχηγός : Ευριπίδης Βλάχος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2/2019: ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΗΛΙΟ-ΠΕΖΟΠΟΡΙΚΉ
Α) : Κ. Λεχώνια –Αγ. Λαυρέντιος-Αγ. Βλάσιος-πεζοπορική
Ω. Π. : 5,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Β): Γύρος Αγ. Βλάσίου –για οικογένειες και παιδιά
Ω. Π. : 2,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Δ. Πατσιαλίδης- Κ. Κωστοπούλου

• ΤΕΤΑΡΤΗ 27/2/2019: “178 κορυφές ελληνικών βουνών ”
φωτογραφικό οδοιπορικό από τον Κυρ. Παπαγεωργίου, στην αίθουσα της Λαϊκής Βιβλιοθήκης Κυριαζή (Κωνσταντά με Κ. Καρτάλη)
ώρα 19.00


ΜΑΡΤΙΟΣ 2019


• ΚΥΡΙΑΚΗ 3/3/2019: ΚΙΣΣΑΒΟΣ- πεζοπορική
Αμπελάκια- Κάστρο Ωριάς- Αμπελάκια
Ω. Π. : 4,00 ~ Β.Δ.: 2/5
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

• ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡ.- ΚΑΘΑΡΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 8, 9,10,11/3/2019 (απόκριες):
ΑΔΡΙΑΝΟΥΠΟΛΗ
(Θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγοί: Δήμος Πατσιαλίδης, Γ. Χαραλαμπίδου

• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 16-17/3/2019: ΟΛΥΜΠΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ-ορειβατική
Σάββατο: Γκορτσιά-Πετρόστρουγγα
Κυριακή: Πετρόστρουγγα-Κορυφή Προφήτης Ηλίας-Γκορτσιά
Ω.Π: 10 ~ Β.Δ:4/5 ~ διαμονή στο καταφύγιο
αρχηγός: Ζήνων Λουλούδης

• ΚΥΡΙΑΚΗ 17/3/2019: ΑΝΑΤ. ΠΗΛΙΟ- ΑΡΓΑΛΑΣΤΗ (δύο πορείες)
Α): Αργαλαστή-Χόρτο- Μηλίνα-Λαύκος- Μετόχι-Αργαλαστή
Ω. Π. : 6,00 ~ Β.Δ.: 2/5
Β): Αργαλαστή- Χόρτο- τάφοι κλασσικής εποχής -Μηλίνα
Ω. Π. : 3,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Κ. Κωστοπούλου- Άννα Μαναβέλλα

• ΔΕΥΤΕΡΑ 18/3/2019: Γεν. Συνέλευση και εκλογές για νέο Δ.Σ.
Ώρα 19.00- 21.30, στη Λαϊκή Βιβλιοθήκη Κυριαζή (Κωνσταντά και Κ. Καρτάλη)

• ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡ.-ΔΕΥΤΕΡΑ 22,23,24,25/3/2019: ΣΕΡΙΦΟΣ
Γνωριμία με το όμορφο Κυκλαδονήσι, ήπιες πεζοπορίες, ξεναγήσεις
(Θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγοί: Γ. Χαραλαμπίδου, Κ. Κωστοπούλου

• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 30-31/3/2019: ΦΑΛΑΚΡΟ ΔΡΑΜΑΣ-ορειβατική
Α): Γρανίτης-κορυφή Αγ. Παύλος-Γρανίτης
Ω.Π: 7 ~ Β.Δ: 2/5
Β): Πύργοι- Στενόρεμα –Καρτάλγκα
Ω.Π: 9 ~ Β.Δ: 3/5
αρχηγός: Ευριπίδης Βλάχος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 31/3/2019: Κοινή Θεσσαλική Πορεία: ΜΕΤΕΩΡΑ
(Θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)


ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2019


• ΚΥΡΙΑΚΗ 7/4//2019: ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΗΛΙΟ (δύο πορείες)
Α): Κ. Νερά-Μηλιές- Λαμπινού
Ω. Π. : 5,00 ~ Β.Δ.: 2/5
Β): Τσαγκαράδα- γύρος συνοικιών
Ω. Π. : 3,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Δ. Πατσιαλίδης, Κ. Κωστοπούλου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 7/4//2019: ΧΑΤΖΗ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ορειβατική
Μεσοχώρα-Κόψη Χατζή -Μεσοχώρα
Ω.Π:8 ~ Β.Δ: 3/5
αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 14/4//2019: ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΗΛΙΟ (δύο πορείες)
Α): Χάνια- Μοναστηράκι-3 ρέματα-Κισσός-Τύμπανο
Ω. Π. : 6,00 ~ Β.Δ.: 2/5
Β): Χάνια-Μοναστηράκι-Κισσός
Ω. Π. : 3,00 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγοί: Δ. Πατσιαλίδης, Κ. Κωστοπούλου

• ΣΑΒ. – ΚΥΡΙΑΚΗ 20-21/4/2019: ΤΖΕΝΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ορειβατική
Νότια-Κόψη Μικρής Τζένας-Νότια
Ω.Π:9 ~ Β.Δ: 4/ 5 ~ διαμονή σε σχολείο
αρχηγός: Στέφανος Στεφόπουλος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 21/4//2019 , (των Βαΐων) : ΠΗΛΙΟ
Αηδονοφωλιές-Μακρινίτσα-Αγ.Γεράσιμος-εκκλησιασμός
Ω. Π. : 2,00 ~ Β.Δ.: 1/5
αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

 
ΜΑΪΟΣ 2019


• ΤΕΤ.- ΚΥΡΙΑΚΗ 1,2,3,4,5/5/2019 (εβδομάδα μετά το Πάσχα): ΣΥΡΟΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ
Ξεναγήσεις-περιηγήσεις στο νησί, ήπιες πεζοπορίες
(Θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγός: Άννα Μαναβέλλα

• ΚΥΡΙΑΚΗ 5/5/2019 (του Θωμά): ΚΡΥΑΚΟΥΡΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ-ορειβατική
Νεράιδα-Κόψη Κρυάκουρα-Νεράιδα
Ω.Π: 7 ~ Β.Δ: 4/5
αρχηγός: Γιάννης Προκοπίου

• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 11-12/5/2019 : ΑΛΟΝΝΗΣΟΣ ΣΠΟΡΑΔΩΝ - απλή πεζοπορία
Γνωριμία με τα ερημονήσια Γιούρα και τη σπηλιά του Κύκλωπα
Ήπια πεζοπορία στην Αλόννησο και μεταφορά με πλοιάριο στα Γιούρα
για ανάβαση στη σπηλιά , διαμονή σε ξενοδοχείο στο Πατητήρι
Αρχηγός: Βούλα Οικονομίδου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5/2019: ΟΘΡΥΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
Βρύναινα-Λίμνη Μαυρομάτι-Αη Γιάννης-Πήλιουρας-Πελασγία
Ω. Π. : 6,00 ~ Β.Δ.:2/5
Αρχηγός: Κ. Κωστοπούλου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5/2019: ΚΑΚΑΡΔΙΤΣΑ ΗΠΕΙΡΟΥ-ορειβατική
Παχτούρι-Παχτουρνάτσα-Κορυφή Δοκίμι-Παχτούρι
Ω.Π: 10 ~ Β.Δ:3/5 ~ διαμονή στο Παχτούρι
αρχηγός: Κώστας Κατσαρός

• ΚΥΡΙΑΚΗ 26/5/2019: ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΠΗΛΙΟ -πεζοπορική
Α)Πεζοπορικός γύρος Δράκειας
Ω.Π: 2,00 ~ Β.Δ: 1/5
Β)Δράκεια-Αλικόπετρα-Πορταριά-Κατηχώρι-Άλλη Μεριά
Ω.Π: 5,00 ~ Β.Δ: 1/5
Αρχηγοί: Κατερίνα Κωστοπούλου- Γιάννης Προκοπίου

• ΠΑΡ.-ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 31/5, 1,2/6/2019: ΤΖΟΥΜΕΡΚΑ ΗΠΕΙΡΟΥ-ορειβατική
Καταρράκτης-Σκάλα Σταμάτη-Ρόκα-Μελισσουργοί
Ω.Π: 9 ~ Β.Δ: 4/5 ~ διαμονή σε καταφύγιο
αρχηγός :Στέφανος Στεφόπουλος


Ιουνιος 2019


• ΣΑΒ.-ΚΥΡΙΑΚΗ 1-2/6/2019: ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ-ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ-πεζοπορική, ορειβατική, ράφτινγκ
Ράφτινγκ στον Τρικεριώτη , ήπιες πεζοπορίες και ορειβατική ανάβαση στην κορυφή της Χελιδόνας.
(θα βγει αναλυτικό πρόγραμμα)
Αρχηγοί: Δ. Πατσιαλίδης- Στ. Στεφόπουλος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 9/6/2019: ΚΙΣΣΑΒΟΣ,
Μελιβοία- Βελίκα, επίσκεψη στο κάστρο Μελιβοίας
Ω. Π. : 3,30 ~ Β.Δ.: 1/5
Αρχηγός: Κ. Κωστοπούλου
• ΠΑΡ.- ΤΕΤΑΡΤΗ 14,15,16,17,18,19/6/2019: (Αγ. Πνεύματος)- ΚΡΗΤΗ
Γραμβούσα, Σπιναλόγκα, Κουρταλιώτικο φαράγγι, Ψηλορείτης, Μπάλος
Πεζοπορίες, ξεναγήσεις στο μεγάλο νησί μας
Αρχηγοί: -Δ. Πατσιαλίδης-Γ. Χαραλαμπίδου

• ΠΑΡ.-ΣΑΒ.ΚΥΡ.-ΔΕΥΤΕΡΑ 14,15,16,17/6/2019: (Αγ. Πνεύματος)
ΠΙΡΙΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ-ορειβατική
Μπάνσκο-κορυφή Βίχρεν-Μαλιοβίτσα
Ω.Π: 12 ~ Β.Δ : 3/5 ~ διαμονή σε καταφύγια
αρχηγός: Ευριπίδης Βλάχος

• ΚΥΡΙΑΚΗ 23/6/2019: ΑΓΡΑΦΑ- ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ- πεζοπορική
Φυλακτή-Προφήτης Ηλίας-Αη-Γιάννης- Φυλακτή
Ω.Π: 4,00 ~ Β.Δ:1/5
Αρχηγός : Γιάννης Προκοπίου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 30/6/2019: ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙ ΛΑΡΙΣΑΣ-κοινή Θεσσαλική πορεία
Πολυδένδρι- βασιλικά κτήματα-Πολυδένδρι
Ω.Π: 4,30 ~ Β.Δ:1/5
Αρχηγός: Κ. Κωστοπούλου

• ΚΥΡΙΑΚΗ 30/6/2019: ΟΛΥΜΠΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ-ορειβατική
Ξηρολάκι-Κόψη Σκολιού- Οροπέδιο-Σπηλιές
Ω.Π: 11 ~ Β.Δ: 4/5
αρχηγός : Γιάννης Προκοπίου